tarihinde yayınlandı

Hızlı Tel Kesim

Fast wire cnc cutting machine

Hızlı Tel Kesim Nedir?

Hızlı Tel Kesim, bilgisayar destekli CNC kesim makineleri sayesinde, kesici telin çok hızlı hareket ederek kesimi yapılan materyal üzerinde hassas şekillendirme yapmayı ve daha pürüzsüz yüzeyler elde etmeyi mümkün kılar. Hızlı Tel teknolojisi, CNC makinelerin işlem gücü ile birleşerek istenilen ürün şeklini malzeme bloklarının içerisinden en profesyonel şekilde çıkarır. Bu işlemde kullanılan teller hızlı kesim teli olarak, makineler ise Hızlı Tel CNC Kesim Makineleri olarak adlandırılırlar.

Hangi Ürünlerin Hızlı Tel Kesimi Yapılabilir?

Taş yünü , Poliüretan (PU) , Cam yünü Sünger , Ytong ve Mermer malzemeler başta olmak üzere kullanım alanına göre bir çok farklı malzemenin Hızlı Tel Kesim teknolojisi ile kesimi yapılabilmektedir. Taş yünü boru yalıtımı gibi işlemler için gerekli silindir biçimli şekiller de dahil olmak üzere bu malzemelerin kesimleri en hassas ayarlarla gerçekleştirilebilmektedir.

Hızlı Tel Kesim ve Sıcak Tel Kesim Farkı Nedir?

Hızlı tel kesim, kesici telin çok hızlı hareket etmesi ile çok hassas bir hareketli testereye dönüşmesi prensibi ile çalışır. Sıcak tel kesim ise farklı olarak kesici telin ısıtılarak yüksek sıcaklıklara çıkarılması ile yüzeyin hassas biçimde eriterek şekillendirme ve kesme prensibine dayanır.

Hızlı Kesim Teli Materyal ve Kullanımı

ESP Mühendislik olarak, hızlı tel kesimde kullanılan farklı özelliklere sahip kesim telleri üretiyoruz. Poliüretan kesiminde kullanılan PUR – Poliüretan Kesim Teli, Taş Yünü Kesimi için WOOL – Taş Yünü Kesim Teli ve sünger kesiminde kullanılan SPONGE – Sünger Kesim Teli her biri materyallere göre özelleştirilmiş yüzey ve özelliklere sahiptir.

Kesim Telleri, kesim esnasında doğrudan yüzey ile temas ettikleri için, zamana dayalı sürtünme kuvveti kaynaklı olarak aşınmalar oluşabilir. Bu sebeple iş güvenliği açısından CNC kesim makinelerinizin tellerini kullanım ömrü içerisinde yenilemeyi ihmal etmemelisiniz.

Hızlı Tel Teknolojisi Teknik Detaylar

Hızlı tel kesim ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve Hızlı Tel Kesim Makinelerini keşfetmek için makine özellikleri sayfalarına göz atabilirsiniz.

Hızlı Tel CNC Kesim Makineleri

Fast wire cnc cutting machine
Hızlı Tel CNC Kesim Makinesi
İkili Hızlı Tel CNC Kesim Makinesi
İkili Hızlı Tel CNC Kesim Makinesi
HIZLI TEL XL CNC KESİM MAKİNESİ
Hızlı Tel XL CNC Kesim Makinesi
İKİLİ HIZLI TEL TAŞ YÜNÜ KESİM MAKİNASI
İkili Hızlı Tel Taş Yünü Kesim Makinesi

Hızlı Tel Manuel Makineler

Fast wire horizontal cutting machine
Manuel Hızlı Tel Yatay Kesim Makinesi
Hızlı Tel Yatay Dilimleme Makinesi
Hızlı Tel Yatay Dilimleme Makinesi
Taş Yünü ve Cam Yünü Dilimleme Makinesi
Taş Yünü ve Cam Yünü Dilimleme Makinesi

Dik Manuel Hızlı Tel Kesim Makinesi
Dik Manuel Hızlı Tel Kesim Makinesi

Hızlı Kesim Telleri

POLİÜRETAN KESİM TELİ
PUR – Poliüretan Kesim Teli
TAŞ YÜNÜ KESİM TELİ
WOOL – Taş Yünü Kesim Teli
SÜNGER KESİM TELİ
SPONGE – Sünger Kesim Teli